O tetování, motivy, péče o tetování

Správné rozhodnutí pro tetování

Pokud přemýšlíte o tetování, je důležité si to pečlivě rozmyslet.

Určitě záleží na věku, ve kterém se rozhodujete pro tetování. Ve věku kolem osmnácti let je důležité myslet na to, jestli vám časem tetování nebo jeho motiv nebude bránit ve výběru zaměstnání.


Motiv, vozr tetování

Výběr motivu je velice důležitý, každý si musí uvědomit, že tetování je na celý život a nevhodně zvolený motiv v mládí může způsobit problémy v pozdějším věku. Odstranění tetování je finančně velice nákladné, bolestivé a né vždy se jej podaří úplně a beze stop odstranit.

Výběr motivu nebo vzoru tetování je ryze Vaše osobní záležitost, nechtějte po tatérovi, aby Vám vzor tetování vybral.


Umístění tetování

Také nevhodně zvolené místo, může mít časem za následek deformaci tetování. Například v těhotenství, nebo při posilování dochází k roztahování kůže a tetování změní tvar.

Vhodným místem pro tetování jsou například ramena, prsní svaly, předloktí atd.


Průběh tetování

Po telefonické dohodě se sejdeme ve studiu v Lázních Bělohradě, kde zkonzultujeme umístění motivu, velikost, cenu, vlastní průběh tetování a další důležité informace. Motiv mohu na přání upravit, zvětšit, zmenšit, pozměnit kresbu, případně vytvořit tetování z fotografie. Poté se dohodneme na termínu tetování. Vše záleží na dohodě.

Aby tetování proběhlo bez komplikací, je důležité v den tetování být vyspalý, najedený, nepožít alkoholické nápoje, omamné látky a drogy.


Jak pečovat o tetování?

Po ukončení tetování přelepím tetované místo sterilní gázou, která se ponechá jednu až dvě hodiny. Doma gázu odstraníte, tetování umyjete vlažnou vodou s antibakteriálním mýdlem a necháte volně na vzduchu. První dva dny by měly být klidové - bez nadměrné fyzické zátěže, nepožívejte alkohol, drogy a jiné omamné látky.

Tetování mažte až 4x denně lékařskou bílou vazelínou, nebo krémem ... Kůže musí být stále vláčná, ne suchá.

V prvních deseti dnech po tetování se vytvářejí stroupky, které nesmí být suché, aby se nevyloupaly. Hrozí totiž, že se stroupkem by se vyloupla i barva. Dále stačí mazat tetované místo po dobu jednoho měsíce ráno a večer.

V průběhu hojení, které trvá obvykle jeden měsíc nenavštěvujte sauny, bazény, moře, solária a nevystavujte tetování slunečnímu záření. Udržujte tetování v čistotě, předcházíte tím možnosti zanesení infekce.